Mediálne centrum

Generálny riaditeľ Daimler Truck AG Martin Daum preberá predsedníctvo rady ACEA pre úžitkové vozidlá

Vydané 21. 1. 2021

Brusel / Stuttgart - Martin Daum, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler Truck AG a člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG, prevzal predsedníctvo v rade Asociácie európskych výrobcov automobilov (ACEA) pre úžitkové vozidlá. V rade sú zastúpení generálni riaditelia popredných európskych výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a transportérov.

Martin Daum: „Klimatická zmena je na prvom mieste agendy priemyslu úžitkových vozidiel, pretože je najväčšou výzvou pre globálnu ekonomiku a pre celé ľudstvo. Tento rok je našou najvyššou prioritou spolupráca s predstaviteľmi z politiky s cieľom vydláždenia cesty pre nákladnú dopravu neutrálnu z hľadiska emisií CO2. Tu musíme zrýchliť, pretože naším zákazníkom trvá zhruba desať rokov kým kompletne obnovia svoje autoparky. Naším najvyšším cieľom je cestná nákladná preprava úplne neutrálna z hľadiska emisií CO2 do roku 2050.“

„Náš priemysel uskutoční prechod na neutralitu CO2 bezprecedentnou rýchlosťou a táto transformácia zásadným spôsobom zmení celý sektor prepravy. Tento proces chceme formovať spolu so všetkými zainteresovanými z oblasti politiky a hospodárstva na základe jasne stanoveného plánu. Centrálnymi piliermi sú tu vhodné možnosti nabíjania a sieť čerpacích staníc na vodík, ako aj regulačný rámec, ktorý z CO2 neutrálnych technológii urobí tú najlepšiu voľbu pre našich zákazníkov z hľadiska nákladov,“ pokračuje Daum.

Rada ACEA pre úžitkové vozidlá menuje predsedu každý rok. Martin Daum prevezme túto funkciu od Henrika Henrikssona, generálneho riaditeľa Scania, ktorý ju vykonával v roku 2020.

O Martinovi Daumovi

  • Martin Daum je predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler Truck AG a členom predstavenstva spoločnosti Daimler AG.
  • Po ukončení štúdia na univerzite v Mannheime pracoval Daum ako konzultant v oblasti podnikania.
  • Jeho profesionálna kariéra sa v koncerne Daimler začala v roku 1987. Zastával rôzne vedúce pozície v oblasti predaja, marketingu a kontrolingu v Nemecku a USA. Následne v roku 2002 prešiel do obchodného vedenia Mercedes-Benz Trucks. Tam bol následne zodpovedný za kontroling a od roku 2003 aj za produktovú oblasť Mercedes-Benz Unimog a špeciálne vozidlá. V roku 2006 prevzal riadenie výroby nákladných vozidiel Mercedes-Benz.
  • V roku 2009 sa Daum stal prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Daimler Trucks North America LLC a jej dcérskych spoločností.
  • Od marca 2017 je členom predstavenstva spoločnosti Daimler AG, zodpovedným za Daimler Trucks & Buses.
  • Od novembra 2019 je Martin Daum predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler Truck AG.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (3552x2537px, 1.74 MB)