Mediálne centrum

Na IAA predstavia projekt budúcnosti „me Convention“

Vydané 11. 8. 2017

Najväčšiu automobilovú výstavu na svete (IAA) vo Frankfurte obohatí v dňoch 15. až 17. septembra 2017 medzinárodné podujatie „me Convention“, ktoré má spoločenskej diskusii o relevantných témach budúcnosti poskytnúť nové impulzy. Spoločne ho zorganizujú South by Southwest® (SXSW®) a Mercedes-Benz, pričom program doplnia koncerty a iné podujatia v centre mesta. (Spoločnosť SXSW, Austin, Texas, USA, orientovaná na tvorivých ľudí vznikla v roku 1987 a preslávila sa najmä konferenciami a festivalmi s konvergenciou interaktívneho filmového a hudobného priemyslu.)

„Značka Mercedes-Benz sa teší, že spoločne s konferenciou SXSW zavedie v Nemecku nový formát podujatia zameraný pre budúcnosť. Ideme tak ďaleko nad rámec tradičných automobilových výstav a pozývame všetkých účastníkov na výmenu vedomostí, názorov a myšlienok,“ uvádza k novému projektu Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Podujatie „me Convention“ predstaví otvorenú a inšpirujúcu platformu pre kreatívcov z tých najrozličnejších odvetví, s centrom pozornosti na dialóg, interakciu, zosieťovanie a zábavu. Stane sa súčasťou novej koncepcie výstav značky Mercedes-Benz, pretvárajúcej návštevníka na účastníka. Obsahovo sa „me Convention“ zameria na päť tém relevantných pre budúcnosť. Sú to:

  • Nová tvorba - nové spôsoby myslenia, nové postupy, nové spôsoby a mechanizmy výroby, ako aj začlenenie nových technológií nás privádzajú k úplne novým dizajnom, výrobkom a službám.
  • Nový urbanizmus - vývoj ako aj rast nových životných priestorov a nových infraštruktúr vytvára spoločnosti s novými názormi, potrebami a so zmeneným správaním.
  • Nové riadenie - klasické štýly a modely riadenia postupne vymierajú. Väčšia miera slobody, výmeny a dôvery vedie k vyššej produktivite, efektívnosti, flexibilite a zvýšeniu počtu inovácií vo firmách.
  • Nové skutočnosti - tvoríme si novú realitu: hranice medzi reálnym a digitálnym svetom stále viac splývajú a otvára sa nám tak úplne nový spôsob života, komunikácie a konzumácie.
  • Nová rýchlosť - vďaka systému „na požiadanie“ urýchľujeme veci, ktoré predtým museli absolvovať zdĺhavé procesy: spoločnosti sa transformovali a technické novinky prichádzajú takmer denne.

Témy priblížia vo svojich oblastiach významní odborníci ako napríklad: Jim Richardson (MuseumNext), Vonnie Estes (expertka na biotechnológiu),
Rana June (spoločnosť Lightwave), Marta Riggins (LinkedIn) či William Hurley (startup Honest Dollar).

Registrácia na „me Convention“ pre novinárov je dostupná cez akreditačný formulár v časti určenej pre tlač na stránke: www.me-convention.com/press.
Kontaktná adresa /press@me-convention.com/.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (3400x1440px, 890.65 kB)