Mediálne centrum

Tri ceny pre divíziu Daimler Buses na veľtrhu „Busworld Europe“

Vydané 30. 10. 2019

· Autobusy Mercedes-Benz a Setra ocenené na európskom odbornom veľtrhu autobusov
· Plnoelektrický mestský autobus získal cenu „Sustainable Bus Award 2020“
· Cena za komfort „Comfort Label 2019“ pre dvojpodlažný autobus Setra a Mercedes-Benz eCitaro

Divízia Daimler Buses získala tri ceny na medzinárodnom odbornom veľtrhu „Busworld Europe“, ktorý sa tento rok konal po prvýkrát v Bruseli (18. – 23.októbra 2019). Plnoelektrický mestský autobus s hviezdou získal od medzinárodnej poroty cenu za trvalú udržateľnosť „Sustainable Bus Award 2020“ v kategórii Urban. Odborná porota zodpovedná za odovzdávanie cien Busworld Awards ocenila dvojpodlažný autobus Setra S 531 DT aj Mercedes-Benz eCitaro komfortným štítkom „Comfort Label“.

Cena za trvalú udržateľnosť 2020: mestský autobus Mercedes-Benz eCitaro vyhráva preteky

Mercedes-Benz eCitaro získal v Bruseli dve ceny. Mestský autobus poháňaný akumulátorom získal okrem ceny „Sustainable Bus Award 2020“ v kategórii Urban aj štítok komfortu „Comfort Label 2019“. Podľa poroty, ktorú tvoria zástupcovia z ôsmich európskych krajín, predstavuje eCitaro najlepšie aktuálne riešenie kombinácie trvalej udržateľnosti, komfortu a bezpečnosti. Plnoelektrický autobus ponúka mestám a dopravným podnikom možnosť pretransformovať svoje vozové parky na vozidlá jazdiace lokálne bez emisií. Mestský autobus teda predstavuje možnosť ekologickej verejnej osobnej dopravy a prispieva k udržiavaniu čistoty ovzdušia a tým pádom aj k zlepšovaniu kvality života v mestách. Už dnes jazdia mestské autobusy eCitaro v linkovej prevádzke v mestách ako Berlín, Hamburg, Oslo či švédskom meste Ystad. Podľa odbornej poroty predstavuje eCitaro základ pre budúci vývoj vzhľadom na to, že je využiteľný v praxi v linkovej doprave.

Vývoj technológií s nízkymi emisiami napreduje

Ulrich Bastert, riaditeľ marketingu, predaja a služieb zákazníkom divízie Daimler Buses, má radosť z troch ocenení, ktoré sú mimoriadnou motiváciou na to, aby sa budúce výzvy v autobusovom odvetví v oblasti komfortu a e-mobility riešili inovatívnymi nápadmi: „Sme veľmi hrdí na to, že naše produkty ocenili medzinárodne uznávaní odborníci na autobusy. Najmä ocenenie za trvalú udržateľnosť je podnetom pre divíziu Daimler Buses, aby aj do budúcnosti pokračovala v udávaní štandardov pri ďalšom vývoji bezemisných technológií.“

Dvojpodlažný autobus Setra a Mercedes-Benz s mimoriadnym komfortom**

Interiér dvojpodlažného autobusu Setra je presvetlený, vyznačuje sa moderným dizajnom a ponúka veľkorysý priestor. V belgickom hlavnom meste bol autobus S 531 DT ocenení štítkom komfortu „Comfort Label“. Schodiská, ktoré spájajú dolné a horné poschodie sú zvonku presklené a vnútri sú obložené akrylovými platňami, ktoré prepúšťajú svetlo. Rovnomerné dvojfarebné úrovne s individuálnym osvetlením, podesty a prechádzajúce madlá sprostredkujú pocit bezpečnosti v autobuse pri nastupovaní a vystupovaní.

Plaketu komfortu získal od bruselskej poroty aj autobus eCitaro, ktorý jazdí lokálne bez spalín a takmer nehlučne. Plnoelektricky poháňané vozidlo Mercedes-Benz eCitaro pozdvihuje elektrickú mobilitu s mestskými autobusmi na novú úroveň. Nápadným prvkom je nový dizajnový strop so zaoblenými lištami na okrajoch stropu a novým osvetlením interiéru. Spolu s novým vedením vzduchu sa tým opäť zmenšuje hlučnosť v priestore pre cestujúcich, čo prináša ešte vyšší komfort.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (5472x3648px, 8.4 MB)

Fotografia 2 (5472x3648px, 10.61 MB)