Mediálne centrum

Nový Mercedes-Benz Intouro na prvom mieste: autobusoví prepravcovia ho zvolili za zájazdový autobus roku 2021 v Španielsku

Vydané 2. 3. 2021

Je to ten pravý autobus pre ten správny čas: nový Mercedes-Benz Intouro určuje štandardy v oblasti flexibility, hospodárnosti a bezpečnosti. Toto stanovisko teraz potvrdila vysoko kompetentná španielska porota zložená z 37 renomovaných španielskych autobusových prepravcov: odborníci si v Španielsku zvolili Mercedes-Benz Intouro za zájazdový autobus roka. Voľbu zorganizovalo španielske vydavateľstvo Grupo Editorial Editec, ktoré vydáva magazín „Viajeros“ (autobus) a „Transporte 3“ (nákladné motorové vozidlo). Týmto víťazstvom nadväzuje Intouro na úspech svojich kolegov v rámci značky: v minulých rokoch vyhrali v príslušných kategóriách plne elektrický mestský autobus eCitaro či model Tourismo.

Výberom modelu Intouro si autobusoví prepravcovia zvolili autobus, ktorý dvíha štandardy linkových a zájazdových autobusov na úplne novú úroveň. Ako pravý Mercedes-Benz preberá tento všestranný autobus vedúce postavenie v oblasti technológií v rámci svojho segmentu. Ako technologický líder disponuje napríklad inovatívnymi komponentmi pre klimatizovanie a kokpit či jedinečným aktívnym asistentom núdzového brzdenia 5 s funkciou rozpoznávania chodcov, ktorý sa dodáva na želanie, ako aj asistentom odbočovania s asistentom bočnej ochrany.

Vďaka modulárnym možnostiam nadstavby výbavy je tento všestranný autobus dokonale pripravený na svoje individuálne úlohy. Nový Mercedes-Benz Intouro pokrýva obrovský rozsah. Siaha od linkového autobusu s vysokou podlahou a batožinovým priestorom cez školský autobus, kyvadlový autobus a autobus určený pre spoločnosti na závodnú dopravu až po komfortný autobus na jednodňové a víkendové výlety. Rovnako široká je aj paleta programu. Spočiatku bude Intouro k dispozícii v klasickom vyhotovení s dvoma nápravami a dĺžkami 12,18 m a 13,09 m. Ohlásený bol však už aj praktický kompaktný formát s dĺžkou 10,75 m či pôsobivý variant s troma nápravami a dĺžkou 14,88 metra. Mercedes-Benz predstavil kompletne novovyvinutý model Intouro ešte len minulú jeseň.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (7396x5543px, 8.15 MB)

Fotografia 2 (2944x4416px, 1.6 MB)