Mediálne centrum

Závod Daimler Buses v Neu-Ulme spúšťa výrobu novej generácie zájazdových autobusov značky Setra: Nové modely ComfortClass a TopClass schádzajú z výrobnej linky

Vydané 21. 6. 2022

Neu-Ulm - Závod Daimler Buses v Neu-Ulme začal sériovú výrobu nových autobusov Setra ComfortClass a TopClass 500. Prvý autobus ComfortClass novej generácie práve zišiel z výrobnej linky, TopClass bude nasledovať čoskoro. Závod tak zdôrazňuje svoju úlohu kompetenčného centra pre zájazdové autobusy vo výrobnej sieti divízie Daimler Buses a významne prispieva k zabezpečeniu toho, aby boli nové zájazdové autobusy uvedené na cesty v najvyššej kvalite typickej pre značku Setra. Spoločnosť oficiálne predstaví dva top modely v lete tohto roku. Vozidlá dostávajú množstvo technických a vizuálnych inovácií.

Jochen Duppui, vedúci výroby Daimler Buses západná Európa: "Spustenie výroby novej generácie vozidiel je vždy výzvou. Môžeme sa však spoľahnúť na know-how nášho tímu v Neu-Ulme: Presne vie, ako sa vyrábajú prémiové zájazdové autobusy podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. A začiatok výroby týchto dvoch autobusov značky Setra to opäť pôsobivo dokazuje."

Nová generácia - aj vo výrobnom procese
So spustením výroby Setra ComfortClass a TopClass divízia Daimler Buses v Neu-Ulme po prvýkrát použila takzvanú digitálnu karosériu autobusu. Všetky nové komponenty oboch autobusov boli predom digitálne zostavené na počítači v správnom montážnom poradí a jednotlivé procesné kroky boli analyzované. Týmto spôsobom sa mohol proces montáže optimalizovať predom čo minimalizovalo následné úpravy procesov. Výsledkom toho bol hladký produktový nábeh. Metodika bude v budúcnosti použitá vo všetkých nových konštrukčných radoch.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (5499x4125px, 9.36 MB)