Mediálne centrum

„Držíme spolu“ - Mercedes-Benz a BMW preukazuju súdržnosť v náročnom roku 2020

Vydané 15. 12. 2020

Mníchov. Mercedes-Benz a BMW, konkurenti v prémiovom automobilovom segmente, spolu držia v mimoriadnom čase. Výkladový adventný kalendár pobočky Mercedes-Benz v Mníchove otvára svoje "okienko" 10. decembra pre mimoriadne prekvapenie: BMW iX3 (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l / 100 km; kombinovaná spotreba energie: 17,8 - 17,5 kWh / 100 km; kombinované emisie CO₂: 0 g / km) v minerálnej bielej metalíze svieti uprostred ikonickej adventnej prezentácie v Donnersberger Brücke. V ten istý deň sa objavuje Mercedes-Benz EQC v dizajnovej hyacintovej červenej metalíze (EQC 400: spotreba energie v kWh / 100 km (kombinovaná): 21,5-20,1; emisie CO₂ v g / km (kombinovaná): 0 [1] ) v rovnako neobvyklej atmosfére - v predvianočných svetlách BMW Welt Am Olympiapark. Týmto vzájomným vystavením vytvárajú obaja konkurenti v segmente prémiových automobilov originálny a viditeľný znak solidarity v maloobchode. Tento signál solidarity v obzvlášť zložitých dobách priťahuje pozornosť ďaleko za hranicami hlavného mesta Bavorska a stáva sa súčasťou celonárodnej nemeckej kampane na sociálnych sieťach Mercedes-Benz a BMW.

„V tomto mimoriadnom roku je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sme ako spoločnosť držali spolu. Preto tento rok venujeme výstavu nášho ikonického adventného kalendára mníchovskej iniciatíve „Nakupuj lokálne“ a preukazujeme tak vzájomnú solidaritu a lokálnu angažovanosť v meste. Obzvlášť nás teší, že sa nám túto myšlienku podarilo zrealizovať v spontánnom dialógu s našimi kolegami z BMW, aby sme prostredníctvom tejto predvianočnej spolupráce pomohli prilákať ďalšiu pozornosť. Srdečne vítame BMW v našej mníchovskej pobočke a sme radi, že môžeme byť hosťom v BMW Welt,“ uviedol Ulrich Kowalewski, obchodný riaditeľ osobných vozidiel a vanov značky Mercedes-Benz v Bavorsku.

„V súčasnosti je súdržnosť dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Sme preto radi, že si BMW iX3 našlo miesto v adventnom kalendári pobočky Mercedes-Benz v Mníchove, a ako hosť BMW Welt srdečne vítame Mercedes-Benz EQC 400,“ povedal Helmut Käs, vedúci BMW Welt a dodal: „Touto prekvapivou výmenou vozidiel chceme povzbudiť ľudí, aby sa pozastavili a premýšľali, signalizovali solidaritu a upriamili pozornosť našich návštevníkov na iniciatívu zameranú na podporu lokálnych a regionálnych spoločností.“

Už po 18-krát sa presklená fasáda pobočky Mercedes-Benz v Mníchove v predvianočnom období mení na nadrozmerný adventný kalendár. V predchádzajúcich rokoch sa každý deň predstavoval iný model Mercedes-Benz. Tento rok pobočka vďaka pozitívnym skúsenostiam s mníchovskou iniciatívou „Nakupuj lokálne“ venovala aj svoj dnes už ikonický adventný kalendár heslu iniciatívy „Držíme spolu“. To poskytlo spoločnostiam z Mníchova a okolia možnosť stať sa súčasťou dnes už kultového adventného kalendára vo „výkladnej skrini“ pobočky Mercedes-Benz. Pobočka uvoľní miesto v adventnom kalendári pre 24 spoločností a skombinuje ich s vhodnými vozidlami. Adventný kalendár je orientovaný v smere na Donnersbergerbrücke a je tak viditeľný už zďaleka na jednej z hlavných dopravných tepien v Mníchove, cez ktorú denne prejde okolo 180 000 vozidiel.

Aktuálne motívy tohtoročného kalendára a ďalšie informácie o pobočke Mercedes-Benz Mníchov nájdete na:
www.mercedes-benz-muenchen.de a www.facebook.com/mercedesbenzmuenchen

[1] Spotreba elektrického prúdu bola stanovená na základe nariadenia 692/2008/ES. Spotreba elektrickej energie závisí od konfigurácie vozidla.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (6016x3376px, 10.39 MB)

Fotografia 2 (6016x3376px, 11.37 MB)

Fotografia 3 (7544x5243px, 17.12 MB)

Fotografia 4 (6016x3376px, 6.53 MB)