Mediálne centrum

Finále série Meet the S-Class: Svetová premiéra na Mercedes me media: Nová Trieda S umožní zažiť luxus automobilov úplne novým spôsobom

Vydané 26. 8. 2020

Stuttgart. Mercedes-Benz formuje novú generáciu súčasnej a individuálnej mobility prostredníctvom inovácií zameraných na ľudí. Trieda S stelesňuje fascináciu značky a definuje luxusný automobilový segment. Nová luxusná limuzína sa dá zažiť prostredníctvom štyroch zmyslov - zraku, hmatu, sluchu a čuchu. Zároveň ponúka množstvo inovácií, napríklad v oblasti podpory, ochrany a interakcie. Značka Mercedes-Benz predstavila počas uplynulých týždňov niektoré novinky novej Triedy S v troch epizódach „Meet the S-Class“. Finále digitálneho formátu umožní novinárom a multiplikátorom zažiť svetovú premiéru na platforme Mercedes me media. Zástupcovia vrcholového manažmentu budú podrobne informovať o novinkách luxusného sedanu: Ola Källenius, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler AG a Mercedes-Benz AG, privedie publikum na exkluzívnu skúšobnú jazdu. Gorden Wagener, šéf dizajnér spoločnosti Daimler AG, vysvetlí podrobnosti filozofie dizajnu. Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler AG a Mercedes-Benz AG zodpovedná za predaj, ukáže, ktoré inovácie definujú zážitok zákazníkov, a Markus Schäfer, člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG a Mercedes-Benz AG, zodpovedný za výskum koncernu Daimler a prevádzkový riaditeľ v divízii Mercedes-Benz Cars, predstaví pokrokové bezpečnostné technológie. Popritom výrobca poskytne pohľad na ultramoderný výrobný závod Triedy S: Je to prvé sériové vozidlo, ktoré sa bude vyrábať vo „Factory 56“. Okrem toho celebrity popíšu svoje osobné dojmy z novej Triedy S. Svetová premiéra sa bude vysielať v stredu 2. septembra 2020 o 14:00 hod. (SELČ) na digitálnej platforme Mercedes me media v mediálnom špeciále na adrese media.mercedes-benz.com/s-class a potom následne bude k dispozícii ako video na požiadanie.

Nová Trieda S vďaka početným inováciam nanovo definuje luxusný automobilový segment. Nielen, že je oveľa inteligentnejšia, ale tiež dosahuje novú úroveň, pokiaľ ide o zážitok z jazdy. Dôraz je kladený na ľudí, ktorí môžu zažiť luxusnú limuzínu so všetkými svojimi zmyslami. Napríklad nová generácia Mercedes-Benz User Experience (MBUX) ponúka vodičom aj cestujúcim inovatívne možnosti interakcie a personalizácie. Interiér preto viac ako kedykoľvek predtým spĺňa požiadavky „tretieho miesta“ (Third Place), súkromného útočiska medzi domovom a pracoviskom. Nová Trieda S tiež stanovuje nové štandardy z hľadiska bezpečnosti - napríklad je to prvý sériový osobný automobil, ktorý používa zadné airbagy na ochranu cestujúcich na zadnej lavici v prípade čelného nárazu. Tieto a mnohé ďalšie novinky podčiarkujú požiadavku značky Mercedes-Benz - novou Triedou S vyrábať najlepší automobil na svete. A to v jednom z najmodernejších závodov na výrobu automobilov na svete: V ten istý deň otvorí automobilka továreň budúcnosti „Factory 56“. Jej inovatívne výrobné technológie a procesy bude možné vidieť aj na svetovej premiére Triedy S. Publikum tak môže získať komplexný obraz o novom luxusnom sedane a jeho mieste pôvodu. K tomu budú k dispozícii na platforme Mercedes me media na stiahnutie rozsiahle podrobné informácie vo forme videa, grafiky, tlačových správ a obrázkov. Okrem toho bude možné viesť dialóg s odborníkmi Mercedes-Benz.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (4608x2133px, 1.96 MB)