Mediálne centrum

Silný štart do nového roka: Mercedes-Benz predstavuje MBUX Hyperscreen

Vydané 31. 12. 2020

Svetová premiéra MBUX Hyperscreen 7. januára na platforme Mercedes me media

Stuttgart. S rokom 2021 sa v Mercedes-Benz začína ďalšia kapitola interakcie medzi vozidlom a používateľom: MBUX Hyperscreen (hyperobrazovka) pozdvihne ovládanie a zobrazovanie infotainmentu, komfortných funkcií a funkcií vozidla vďaka umelej inteligencii (UI) na novú úroveň. Veľká zakrivená zobrazovacia jednotka dodáva interiéru jedinečnú estetiku a tiahne sa celou šírkou vozidla pred vodičom a spolujazdcom – pre ktorých je digitálny zážitok rovnako emocionálny, ako aj intuitívny a zároveň citeľne odbremeňujúci. MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz) Hyperscreen je po prvýkrát dostupný na želanie v plnoelektrickom sedane vyššej triedy EQS, názorne predstavuje emocionálnu inteligenciu celého vozidla a je mimoriadne učenlivý.

Svetová premiéra MBUX Hyperscreen ponúka možnosť nahliadnuť do digitálneho srdca top modelu Mercedes-EQ, progresívneho luxusného sedanu EQS. Digitálny komunikačný formát je určený na novinárov a multiplikátorov a možno ho zažiť naživo na platforme Mercedes me media: svetová premiéra bude streamovaná vo štvrtok, 7. januára 2021 o 14:00 hod. (SEČ) v rámci mediálneho špeciálu na adrese https://media.mercedes-benz.com/MBUXhyperscreen a následne bude k dispozícii ako video na vyžiadanie.

Navyše bude značka Mercedes-Benz zastúpená systémom MBUX Hyperscreen na vôbec prvej kompletne digitálnej výstave spotrebiteľskej elektroniky (CES) 2021, ktorá sa bude konať od 11. do 14. januára 2021. Tlačová konferencia značky Mercedes Benz na výstave CES začne dňa 11. januára 2021 o 17:00 hod (SEČ; 8:00 hod. PST/miestneho času Las Vegas). Zástupcovia médií sa môžu akreditovať do 8. januára prostredníctvom internetovej stránky výstavy CES, čím získajú aj možnosť zúčastniť sa tlačovej konferencie značky Mercedes-Benz. Externý odkaz nájdete aj v mediálnom špeciáli.

Ola Källenius, predseda predstavenstva spoločností Daimler AG a Mercedes-Benz AG, predstaví MBUX Hyperscreen v jej mnohých aspektoch spolu s Verou Schmidt, vedúcou pokročilého digitálneho dizajnu značky Mercedes-Benz a Sajjadom Khanom, členom predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz AG, CTO. Diváci získajú zaujímavý náhľad do systému, jeho unikátnych funkcií a jeho vývoja, od ovládania a spôsobu fungovania cez materiály a dizajn až po technické podrobnosti.
Paralelne so svetovou premiérou sprístupní Mercedes-Benz na platforme Mercedes me media ďalšie informácie na stiahnutie vo forme videí, grafík, tlačových správ a obrázkov. Zároveň bude k dispozícii možnosť digitálneho dialógu s tlačovým tímom značky Mercedes-Benz.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (5000x3417px, 4.19 MB)

Fotografia 2 (3600x2250px, 2.91 MB)