Mediálne centrum

IWC Schaffhausen, dlhoročný partner značky Mercedes-AMG, predstavuje chronograf inšpirovaný motoristickým športom

Vydané 21. 5. 2021

Affalterbach/Schaffhausen. IWC Schaffhausen a Mercedes-AMG predstavujú Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG“ (chronograf pre pilotov edície AMG). Tieto hodinky sú najmladším produktom partnerstva, ktoré od roku 2004 spája švajčiarsku ručnú výrobu luxusných hodiniek a nemeckého výrobcu vozidiel. Prvý Pilot’s Watch Chronograph, ktorý je vyhotovený z titánu, poháňa strojček kalibru 69385 ručnej výroby od značky IWC a je vybavený ciferníkom z uhlíkových vlákien. Partneri hodinky predstavujú pri príležitosti online vysielania s výkonným riaditeľom IWC Christophom Grainger-Herrom, výkonným riaditeľom Mercedes-AMG Philippom Schiemerom a pretekárom Marom Engelom, ktorý je veľvyslancom značiek oboch spoločností.

Dlhoročná spolupráca medzi Mercedes-AMG a IWC Schaffhausen sa zakladá na spoločných hodnotách, ako je snaha o dosiahnutie technickej dokonalosti a bezpodmienečnej kvality. Obe spoločnosti okrem toho založili vizionári s odvážnymi nápadmi. V roku 1868 skombinoval Florentine Ariosto Jones tradičné umenie remeselnej výroby s pokrokovou výrobnou technológiou, čím nanovo objavil výrobu hodiniek vo Švajčiarsku. V roku 1967 založili Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher značku AMG s vizionárskou koncepciou prechodu špičkovej technológie z pretekárskeho športu do vývoja sériových cestných vozidiel.

„Partnerstvo značiek Mercedes-AMG a IWC má všetko, čo je potrebné pre úspešnú a dlhodobú spoluprácu. Len zriedkavo sa stretnete so spoločnosťou a ľudmi, s ktorými máte toľko spoločných záujmov a hodnôt. Oddanosť najvyššiemu umeniu remeselnej výroby a snaha dosiahnuť emocionálne zážitky z produktu nás spájajú od roku 2004 – Pilot’s Watch Chronograph Edition ,AMG’ ešte viac zdôrazňuje naše silné partnerstvo,“ uviedol Philipp Schiemer, výkonný riaditeľ Mercedes-AMG.

„IWC Schaffhausen a Mercedes-AMG zdieľajú nielen vášeň pre výkonnosť a dizajn. Uvedomujeme si aj náš záväzok, ktorým je dosahovanie technickej excelentnosti aj v tom najmenšom detaile. 17 rokov nášho partnerstva sprevádzalo množstvo vzrušujúcich momentov na pretekárskej trati aj mimo nej a spoločne sa nám podarilo vytvoriť množstvo trvalých spomienok pre našich zákazníkov. Sme preto hrdí na to, že sa Mercedes-AMG s Pilot’s Watch Chronograph Edition ,AMG’ odteraz stáva neoddeliteľnou súčasťou našej kolekcie hodiniek Pilot’s Watch,“ objasnil Christoph Grainger-Herr, výkonný riaditeľ IWC Schaffhausen.

Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG“ (ref. č. IW377903) očaruje materiálmi, ktoré pochádzajú z automobilovej techniky. Prvý chronograf Pilot’s Watch Chronograph od značky IWC s priemerom puzdra 43 milimetrov a kalibrom 69385 ručnej výroby od značky IWC je súčasne aj prvý letecký chronograf s telesom z extrémne ľahkého titánu, ktorý je odolný proti škrabancom. Jedinečné vypracovanie titánu 5. stupňa prepožičiava hodinkám matný sivý vzhľad, ktorý bol inšpirovaný selenitovým sivým lakom magno značky AMG. Ciferník pozostáva z precízne utkaných uhlíkových vlákien, teda z materiálu, ktorý sa používa aj pre aerodynamické komponenty AMG. Tieto diely sa vyrábajú v rámci komplexného postupu s použitím vysokej teploty a tlaku a sú známe svojou pozoruhodnou ľahkosťou a tuhosťou. Výstupným materiálom sú nekonečné uhlíkové vlákna, ktoré sa spracúvajú na textilné štruktúry pomocou tkacích strojov a prepožičiavajú konečnému produktu jeho charakteristický vzhľad tkaných uhlíkových vlákien. Čierny ciferník z uhlíkových vlákien je v kontraste so striebornými ručičkami, ktoré pripomínajú prístroje z motoristického športu.

Tento v každom ohľade športový chronograf je poháňaný strojčekom s kalibrom 69385 ručnej výroby od značky IWC. Robustný, precízny chronograf umožňuje merania času s funkciou stopiek až do 12 hodín. Funkcia chronografu sa riadi pomocou rohatky, ktorá je komplexným konštrukčným dielom s dvoma funkčnými úrovňami. Na tónovanom priehľadnom spodku zo zafírového sklíčka sa pýši logo Mercedes-AMG. Hodinky sú vybavené čiernym remienkom z teľacej kože s reliéfom, kontrastnými švami a so skladacím strmeňom.

Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG“ bol predstavený v rámci online vysielania s Philippom Schiemerim a Christophom Grainger-Herrom. Obaja rozprávali o ich vášni pre pretekársky šport, spoločných hodnotách oboch značiek a trvalo udržateľnej budúcnosti hodinárstva a mobility. Maro Engel, veľvyslanec značiek oboch spoločností, vniesol svoj pohľad profesionálneho pretekára. Záznam z online vysielania je k dispozícii na adrese https://watches.iwc.com/amgwebcast.

Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG“ si možno predobjednať od 21. mája online na stránke IWC.com, v butikoch IWC a u autorizovaných partnerských obchodníkov. Hodinky navyše možno zaregistrovať do programu starostlivosti My IWC. Zákazníci tak profitujú z predĺženia štandardnej dvojročnej medzinárodnej záruky na šesť rokov.

Prehľad údajov

Charakteristika:
Mechanický strojček – funkcia stopiek pre hodiny, minúty a sekundy – ukazovateľ dátumu a dňa v týždni – malá sekundová ručička so stopkami – zaskrutkovaná korunka – čelné sklíčko zaistené proti klesaniu tlaku – priehľadný

Strojček:
Kaliber ručnej výroby od značky IWC - 69385
Frekvencia - 28'800 A/h/4 Hz
Kamene - 33
Rezerva natiahnutia - 46 h
Natiahnutie – Automaticky

Hodinky:
Materiály - Teleso z titánu, ciferník z uhlíkových vlákien, čierne ukazovatele, čierny remienok z teľacej kože
Sklo - Zafír, klenuté, antireflexná úprava na oboch stranách
Vodotesné - 6 bar
Priemer - 43 mm
Výška - 14,9 mm

Mercedes-AMG
Mercedes-AMG je značka športových vozidiel orientovaná na výkon divízie Mercedes-Benz Cars so sídlom v Affalterbachu, Nemecko. Spoločnosť založili v roku 1967 Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher, ktorých motivovala fascinácia motoristickým športom. Od roku 2005 je spoločnosť Mercedes-AMG GmbH stopercentnou dcérskou spoločnosťou Daimler AG a tvorí športovú špičku podniku vďaka svojej širokej modelovej palete, ktorá siaha od vysokovýkonných kompaktných vozidiel až po ozajstné športové vozidlá, ku ktorým patrí rodina modelov AMG GT. Na rozdiel od veľkosériovej výroby sa motory Mercedes-AMG v Affalterbachu montujú v súlade so zásadou „Jeden človek, jeden motor“. AMG – tieto písmená reprezentujú maximálny výkon automobilov, exkluzivitu, emotívnosť, efektívnosť a vysokodynamický pôžitok z jazdy, ako aj exkluzívne stretnutia, kontaktné miesta a kooperácie pre zákazníkov na celom svete. AMG naďalej určuje kritériá a ako podznačka Mercedes-Benz má ambíciu posilňovať portfólio produktov ako značka orientovaná na výkonnosť a luxus. AMG aktuálne podporuje transformáciu spoločnosti a elektrifikovanými pohonmi nanovo definuje budúcnosť jazdného výkonu.

IWC Schaffhausen
Florentine Ariosto Jones z Bostonu založil v roku 1868 Medzinárodnú hodinársku spoločnosť v Schaffhausene. Americký hodinár skombinoval moderné výrobné metódy zo svojej domoviny so švajčiarskym umením remeselnej výroby na výrobu vysokokvalitných vreckových hodiniek pre luxusný segment. Už ako 27 ročný tak vytvoril nielen typický inžiniersky prístup značky IWC, ale etabloval aj centralizovanú výrobu mechanických hodiniek vo Švajčiarsku. V priebehu uplynulých viac ako 150 rokov si značka IWC vytvorila celosvetové meno funkčnými a používateľsky jednoduchými detailmi, ako sú chronografy a kalendáre. Spoločnosť s ručnou výrobou bola priekopníkom v spracovaní titánu a keramiky a v súčasnosti sa špecializuje na robustné telesá hodiniek z technických materiálov, ako je aluminid titánu alebo Ceratanium®. IWC s jasnou, puristickou rečou dizajnu a neustálou inovačnou silou vyvíja nadčasové a pekné ikony. Hodinky zo Schaffhausenu sú skonštruované tak, aby pretrvali generácie. Preto značka IWC kladie vysoké nároky na trvalú udržateľnosť všetkých podnikových aktivít. Spoločnosť s ručnou výrobou kladie dôraz na transparentnosť, zodpovedne obstaráva prírodné zdroje a zmenšuje vplyvy obchodu na životné prostredie. Sama vytvára ďalšiu generáciu hodinárov a chce všetkým zamestnancom ponúknuť najlepšie pracovné podmienky. Spolu so svojimi partnermi sa IWC celosvetovo angažuje za znevýhodnené deti a mladistvých.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (8000x8000px, 7.01 MB)

Fotografia 2 (8000x8000px, 6.99 MB)

Fotografia 3 (6000x3374px, 3.2 MB)

Fotografia 4 (6000x3375px, 3.79 MB)

Fotografia 5 (6000x3375px, 3.82 MB)

Fotografia 6 (6000x3377px, 4.13 MB)

Fotografia 7 (6000x3378px, 6.9 MB)

Fotografia 8 (1920x1024px, 1.76 MB)

Fotografia 9 (1920x1024px, 1.9 MB)