Mediálne centrum

Mercedes-Benz prináša hudobnú službu Apple Music aj do modelu EQS, Triedy C a S

Vydané 6. 7. 2021

  • Predplatitelia hudobnej služby Apple Music môžu vďaka online integrácii hudby streamovať bez reklám prostredníctvom infotainmentu MBUX viac ako 75 miliónov skladieb, tisíce spravovaných zoznamov skladieb a živých rádio šou moderovaných umelcami na Apple Music 1.
  • Najobľúbenejší poskytovatelia hudobných streamovacích služieb sú komplexne integrovaní do infotainmentu MBUX.
  • Aktualizácie vzduchom sú k dispozícii aj pre už predané modely vozidiel Triedy C a S.

Stuttgart. Mercedes uzatvoril partnerstvo s hudobnou službou Apple Music s cieľom umožniť komplexnú integráciu Apple Music do služby Mercedes me Online hudba a infotainmentu MBUX.

Vďaka systému MBUX je počúvanie hudby cez Apple Music vo vozidlách Mercedes-Benz mimoriadne jednoduché a používateľsky nenáročné. Po prepojení účtu Mercedes me s vozidlom budú mať predplatitelia hudobnej služby Apple Music prístup k viac ako 75 miliónom skladieb, tisícom redakciou spravovaných zoznamov skladieb a každodennému výberu najlepších hudobných odborníkov z celého sveta vrátane všetkých umelcov a moderátorov, ktorí vysielajú prostredníctvom globálnych streamingových rozhlasových staníc Apple Music 1, Apple Music Hits a Apple Music Country. Prostredníctvom hlasového asistenta MBUX môže vodič spúšťať skladby, albumy, zoznamy skladieb alebo rozhlasové stanice prostredníctvom ovládacích prvkov na volante alebo priamo na displeji.

„Využívame možnosti digitalizácie prostredníctvom aktualizácií vzduchom, aby bol čas, ktorý trávia naši zákazníci vo svojich vozidlách značky Mercedes, čo najpríjemnejší a najemocionálnejší. Integrácia streamingu hudby ponúka zákazníkom digitálny prístup k ich osobnému pôžitku z hudby. S hudobnou službou Apple Music sme teraz natívne integrovali ďalšiu službu, ktorá dokonale zapadá do portfólia online hudby od značky Mercedes-Benz," tvrdí Sajjad Khan, člen predstavenstva Mercedes-Benz AG a CTO.

Táto integrácia bude k dispozícii pre majiteľov novej Triedy C a S vyrobených od tohto mesiaca a pre majiteľov modelu EQS v lete. Aktuálny majitelia Triedy C a S s najnovšou generáciou systému MBUX budú môcť v priebehu tohto roka vďaka aktualizáciám vzduchom tiež profitovať z integrácie hudobnej služby Apple Music.

Jednoduchá aktivácia online hudby

Zákazníci si službu Online hudba aktivujú vo svojom osobnom účte Mercedes me, a to tak, že si prepoja svoju príslušnú službu prenosu hudobných dát od Apple Music, Amazon Music, Spotify a/alebo TIDAL. Zákazníci si môžu požadovaný objem dát aktivovať prostredníctvom dátovej tarify svojho chytrého telefónu.

Vďaka tomuto si teraz zákazníci môžu vychutnávať takmer neobmedzený pôžitok z hudby, či už so špičkovým ozvučovacím systémom Burmester 4D, alebo aj bez neho. Stačí povedať „Hey Mercedes, zahraj moju obľúbenú skladbu“.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (3600x2250px, 2.09 MB)