Mediálne centrum

Mercedes AMG A 45 S 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ „ Edition 55“ – ešte viac mimoriadnych modelov v kompaktných vozidlách

Vydané 25. 5. 2022

K 55. výročiu Mercedes-AMG je pripravených šesť ďalších exkluzívnych vysokovýkonných vozidiel

Affalterbach. Mercedes-AMG rozširuje ponuku mimoriadnych modelov Edition 55 pri príležitosti 55. výročia AMG teraz aj medzi vysokovýkonné kompaktné vozidlá A 45 S 4MATIC hatchback (WLTP: kombinovaná spotreba paliva 9,1 – 8,7 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 207 – 198 g/km)[1], ako aj CLA 45 S 4MATIC+ kupé a Shooting Brake (WLTP: kombinovaná spotreba paliva 9,1 – 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 207 – 194 g/km). Lakovanie vo farebných odtieňoch vesmírnej čiernej metalízy alebo digitálnej bielej metalízy zdôrazňuje exkluzívny vzhľad, rovnako ako aj fólie s tradičným erbom AMG a naznačeným kosoštvorcom AMG. Elegantný dizajn dotvárajú 19-palcové kované disky AMG s dizajnom krížových lúčov. Jubilejné modely pre vysokovýkonné vozidlá zo série 45 S si možno objednať od teraz do decembra 2022.

Súčasťou rozsahu výbavy Edition 55 je aerodynamický balík AMG. Ten obsahuje spojler predného nárazníka so zväčšeným predným rozdeľovačom prúdenia a dodatočné krídelká, zadné krídlo AMG, bočné odtrhové hrany na optických výduchoch vzduchu spojlera zadného nárazníka, ako aj lištu difúzora. Všetky tieto komponenty sú nalakované vo vysokolesklej čiernej farbe. Boli vyvinuté v aerodynamickom tuneli a zlepšujú jazdné vlastnosti pri vysokých rýchlostiach.

Balík AMG Night a AMG Night II ešte viac zvýrazňujú dynamický vzhľad modelov Edition 55. V prípade týchto balíkov sú predný rozdeľovač prúdenia a ozdobné prvky na lamelách vo vonkajších otvoroch na prívod vzduchu vyhotovené vo vysokolesklej čiernej farbe. V rovnakom farebnom odtieni sú nalakované vložky v bočnom obložení prahov AMG, ozdobné pásy línie bokov, lemovanie okien a kryty vonkajších zrkadiel. K tomu sa ešte pridávajú koncovky výfuku v pochrómovanej čiernej farbe a tepelnoizolačné tmavo tónované sklo. Exkluzívny vzhľad dopĺňajú pochrómované lamely masky chladiča špecifickej pre AMG v čiernej farbe, ako aj označenie typu na veku batožinového priestoru a blatníkoch vo vysokolesklej čiernej farbe.

Medzi ďalšie identifikačné znaky mimoriadnych modelov Edition 55 pre kompaktné vozidlá sú lakovanie vo vesmírnej čiernej metalíze alebo digitálnej bielej metalíze. V súlade s tým sa farebné stvárnenie fólií na oboch stranách vozidla s tradičným erbom AMG a naznačeným kosoštvorcom AMG mení zo sivej na priehľadnú. Výrazný vzhľad dotvárajú 19-palcové kované disky AMG v matnej titánovej sivej s dizajnom krížových lúčov s ráfikom kolesa osústruženým do leskla a vekom náboja kolesa s prvkami Edition 55. Veko palivovej nádrže AMG v striebornej chrómovej farbe s nápisom AMG je tiež dôkazom značnej pozornosti k detailom.

Interiér sa vyznačuje kontrastom čiernej a červenej. Sedadlá AMG Performance sú potiahnuté dvojfarebnou kožou v kombinácii farieb klasická červená/čierna. Volant AMG Performance potiahnutý mikrovláknom DINAMICA s plaketou Edition 55 a čiernou značkou na 12. hodine odkazuje na 55. výročie značky. Nástupné lišty AMG s červeným osvetleným nápisom AMG a čiernymi podlahovými rohožami AMG z vysokokvalitného velúru s červeným kontrastným švom a červeným tkaným nápisom Edition 55 viditeľne zušľachťujú mimoriadne modely, a to až po priestor na nohy. Exkluzívnu atmosféru dotvárajú tmavé ozdobné prvky AMG z brúseného hliníka v dizajne Edition 55 s akcentmi v čiernej/červenej farbe a logo AMG.

Súčasťou dodávky je aj na mieru vyrobená interiérová autoplachta AMG v ušľachtilej čiernej farbe s logom AMG v striebornej farbe na úrovni horného okraja čelného skla. So svojou priedušnou vonkajšou vrstvou z pevných syntetických vlákien a flanelovou antistatickou vnútornou vrstvou chráni vozidlo v garáži pred prachom a škrabancami.

[1] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (4961x3722px, 9.08 MB)

Fotografia 2 (4961x3722px, 9.9 MB)

Fotografia 3 (4961x3722px, 7.56 MB)

Fotografia 4 (4961x3722px, 8.39 MB)

Fotografia 5 (4961x3307px, 5.84 MB)

Fotografia 6 (4961x3308px, 6.01 MB)