Mediálne centrum

Vyjadrite svoj štýl jazdy: nový Mercedes-Benz CLA a CLA Shooting Brake

Vydané 9. 2. 2023

  • Nový dizajn prednej a zadnej časti vozidla
  • Už základná výbava obsahuje vysokovýkonné svetlomety s LED, komfortné sedadlá potiahnuté kombináciou materiálov ARTICO/látka, kožený volant a 10,25-palcový multimediálny displej
  • Nová generácia systému MBUX, na želanie s pohlcujúcim zvukovým zážitkom s technológiou Dolby Atmos
  • Vylepšený balík asistenčných jazdných systémov a elektrifikované pohony

Stuttgart. Značka Mercedes-Benz vďaka mnohým inováciám a vylepšenej sériovej výbave posilňuje pozíciu modelov CLA kupé a CLA Shooting Brake, ktoré určujú trendy v segmente kompaktných vozidiel. Nový tvar predného nárazníka, prepracovaná maska chladiča so vzorom hviezd a nový zadný difúzor zvýrazňujú športový charakter vozidla. Súčasne treba spomenúť modernizovanú grafiku vysokovýkonných svetlometov s LED, ktoré sú prvýkrát súčasťou sériovej výbavy, ako aj zadné svietidlá s LED. Možnosti individualizácie rozširujú nové farby lakov hypermodrá (exkluzívne pre modely CLA) a spektrálna modrá, ako aj tri ďalšie dizajny diskov s rozmermi do 19 palcov. Nové modely CLA kupé a CLA Shooting Brake sú sériovo vybavené 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny s päťlúčovým dizajnom vo farbe vanádiová strieborná alebo s dizajnom piatich zdvojených lúčov vo vysokolesklej čiernej farbe, ktoré sú osústružené do leskla.

Exkluzívny interiér so špičkovou eleganciou, sviežimi farbami a novými ozdobnými prvkami
Výrazným prvkom výbavy interiéru je voľne stojaca dvojitá obrazovka. Sériovo zahŕňa jeden 7-palcový a jeden 10,25-palcový displej. Na želanie sú k dispozícii dva 10,25-palcové širokouhlé displeje. Ponúkajú komplexný zážitok zo špičkovej techniky a vytvárajú maximálne otvorenú priestorovú architektúru. Volant súčasnej generácie je štandardne potiahnutý kožou napa. Multifunkčný športový volant môže byť alternatívne potiahnutý aj imitáciou kože ARTICO. Vzhľad interiéru ďalej vylepšujú nové ozdobné prvky so vzhľadom tmavých uhlíkových vlákien, z hnedého lipového dreva s otvorenými pórmi alebo z hnedého mikrovlákna MICROCUT (len línia výbavy AMG Line). Pre líniu výbavy AMG Line je prvýkrát k dispozícii aj vyhrievaný veniec volantu.

Súčasťou nového vysokokvalitného štandardu vo vozidlách CLA kupé a CLA Shooting Brake sú aj komfortné sedadlá. Vozidlá sú štandardne vybavené kombináciou imitácia kože ARTICO a trojrozmerne štrukturovanej čiernej látky. Na želanie sú k dispozícii aj v trendovej sivozelenej farbe. Variant výbavy Progressive ponúka tri farby interiéru: čiernu, béžovú macchiato a šalviová sivá. V línii výbavy AMG Line sú sériovo dodávané poťahy sedadiel z kombinácie imitácie kože ARTICO/mikrovlákna MICROCUT teraz k dispozícii aj vo farbe hnedá Bahia. Pre líniu výbavy AMG Line je dostupných celkom päť farieb čalúnenia: čierna, hnedá Bahia, šalviová sivá , titánová sivá Pearl/čierna a prvýkrát aj červená paprika/čierna.

Látkový poťah komfortného sedadla je výlučne vyrobený z recyklovaných materiálov. Pri poťahoch s kombináciou materiálov ARTICO/MICROCUT predstavuje podiel recyklovaných materiálov 65 % na kontaktných plochách sedadiel a 85 % v podkladových vrstvách. Používanie recyklovaných materiálov je dôležitým opatrením na ceste k CO2-neutralite. Výrobca vozidiel Mercedes-Benz chce už do konca tohto desaťročia dosiahnuť, aby sa emisie CO2 pri nových osobných vozidlách počas celého ich životného cyklu znížili minimálne na polovicu hodnôt vzhľadom na rok 2020. Od roku 2039 má byť vozový park osobných automobilov a vanov neutrálny z pohľadu CO2 s kompenzáciami v celom hodnotovom reťazci automobilového priemyslu.

Výrazne vylepšená výbava a jednoduchšia logika ponuky
Výrobca vozidiel Mercedes-Benz výrazne vylepšil sériovú výbavu a logiku ponuky ešte presnejšie prispôsobil konkrétnym želaniam zákazníkov. Napríklad už pre základnú výbavu obidvoch nových modelov CLA platí, že okrem koženého volantu a predných svetlometov s LED zahŕňa aj asistenta diaľkového svetla, cúvaciu kameru a balík USB. Od variantu výbavy Progressive zákazníci získajú navyše parkovací balík a balík zrkadiel, pre model CLA Shooting Brake aj zadné výklopné dvere Easy Pack.

Ďalšie funkčné prvky výbavy sú skombinované do balíkov, ktoré sú vytvorené na základe reálneho správania zákazníkov. Pokiaľ ide o dizajnové prvky ako farby, čalúnenia, ozdobné prvky a kolesá, zákazníci si svoje vozidlo môžu nakonfigurovať čo najindividuálnejšie.

Systém MBUX najnovšej generácie a ozvučovací systém Burmester s technológiou Dolby Atmos
Modely CLA kupé a CLA Shooting Brake sú vybavené najnovšou generáciou systému MBUX s novonavrhnutými štýlmi zobrazenia: štýl Klasický poskytuje všetky dôležité informácie pre vodiča, štýl Športový zaujme dynamickým otáčkomerom a štýl Decentný sa obmedzuje len na ten najpodstatnejší obsah. Tri režimy (Navigácia, Asistenčné služby, Servis) a sedem farebných svetov umožňujú individuálne nastavenie združeného prístroja a centrálneho displeja úplne podľa vlastného želania a aktuálnej situácie. Centrálny displej ponúka všetky doterajšie funkcie ako navigácia, médiá, telefón, vozidlo atď., a ako dotykový displej umožňuje komfortné ovládanie.

Prepracovaný telematický systém zaujme novým dizajnom a lepším výkonom. Novinkou je možnosť bezdrôtového prepojenia s chytrými telefónmi prostredníctvom platformy Apple CarPlay alebo Android Auto. Ďalšiu možnosť konektivity vozidiel CLA kupé a CLA Shooting Brake predstavuje prídavná prípojka USB-C so zvýšeným nabíjacím výkonom. Všetky prípojky USB sú teraz osvetlené.

Ak si v aplikácii Mercedes me [1] aktivujete onlinové služby, hlasový asistent „Hey Mercedes“ dokáže viesť ešte lepšie dialógy a je ešte učenlivejší. Niektoré akcie možno spustiť aj bez aktivačného zvolania „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes). Hlasový asistent MBUX dokáže navyše vysvetliť aj funkcie vozidla.

Voliteľne dodávaný obklopujúci ozvučovací systém Burmester v kombinácii s najnovšou generáciou systému MBUX vám teraz prinesie pohlcujúci zvukový zážitok technológie Dolby Atmos. Dodáva hudbe viac priestoru, jasnosti a hĺbky. Pomocou technológie Dolby Atmos možno diskrétne zvukové prvky alebo objekty umiestniť do trojrozmerného zvukového poľa a prispôsobiť ich akémukoľvek prostrediu prehrávania.

Nové modely CLA sa zlepšili aj v oblasti bezpečnostných asistenčných systémov. Napríklad po vylepšení balíka asistenčných systémov pre vodiča je ovládanie asistenta udržiavania v jazdnom pruhu výrazne komfortnejšie vďaka využívaniu aktívnej regulácie riadenia. Nová generácia parkovacieho balíka pomáha pri zaparkovaní v pozdĺžnom smere a pri parkovaní s podporou kamery ponúka 360-stupňovú vizualizáciu prostredníctvom 3D obrazu.

Elektrifikované a výkonné pohony
Všetky benzínové motory sú elektrifikované a v rámci sériovej výbavy zahŕňajú štvorvalcové agregáty so 7-stupňovou alebo 8‑stupňovou automatickou prevodovkou DCT. Ako mierne hybridné pohony sú tieto motory vybavené prídavným 48-voltovým elektrickým systémom, ktorý zvyšuje výkon o ďalších 10 kW, čím dokáže podporiť agilnosť pri rozjazde. Nový, remeňom poháňaný štartovací generátor (RSG) citeľne zvyšuje komfort zákazníkov. Umožňuje štartovanie motora s malými vibráciami a nízkou hlučnosťou, ako aj kĺzanie vozidla s vypnutým spaľovacím motorom. Počas brzdenia a v deceleračnom režime sa v štartovacom generátore rekuperuje elektrická energia, ktorá sa využíva na napájanie 12-voltového elektrického systému a 48‑voltového akumulátora. Túto energiu možno využívať na podporu spaľovacieho motora pri zrýchľovaní vozidla. Nové skóre ECO 3.0 prináša diferencované vyhodnocovanie rôznych fáz jazdy, čím motivuje vodičov k úspornému správaniu.

Väčší výkon pre hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete
Nové modely CLA kupé a CLA Shooting Brake s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete predstavujú ďalší veľký krok vpred (predbežné hodnoty: Mercedes‑Benz CLA 250 e kupé: kombinovaná vážená spotreba paliva (WLTP) 1,1 – 0,8 l/100 km, kombinovaná vážená spotreba elektriny (WLTP) 16,9 – 14,9 kWh/100 km, kombinované vážené emisie CO2 (WLTP) 24 – 18 g/km; Mercedes-Benz CLA 250 e Shooting Brake: kombinovaná vážená spotreba paliva (WLTP) 1,1 – 0,8 l/100 km, kombinovaná vážená spotreba elektriny (WLTP) 17,2 – 15,1 kWh/100 km, kombinované vážené emisie CO2 (WLTP) 26 – 19 g/km). Vysokovoltový akumulátor bol ešte viac zlepšený, vďaka čomu vyšší využiteľný obsah energie vedie k zvýšeniu elektrického dojazdu. Výkon elektromotora bol zvýšený o 5 kW a výkon hnacieho ústrojenstva dosahuje teraz 80 kW. Na strane nabíjania sú naďalej k dispozícii tri možnosti: popri štandardnom výkone 3,7 kW možno akumulátor nabíjať aj striedavým prúdom s výkonom do 11 kW namiesto doterajšieho výkonu 7,4 kW. Nové modely CLA naďalej ponúkajú aj možnosť nabíjania akumulátora jednosmerným prúdom s výkonom do 22 kW. Nabíjanie jednosmerným prúdom z 10 % na 80 % trvá približne 25 minút [2], čiže ide o všestranne využiteľné nabíjanie, ktoré je vhodné na každodenné jazdenie.

Prehľad motorov [3]

CLA 250 e kupéCLA 250 e Shooting Brake
Zdvihový objemcm³1 3321 332
Menovitý výkon zážihového motorakW/k120/163120/163
priot./min5 5005 500
Menovitý krútiaci moment, zážihový motorNm270270
Menovitý výkon elektromotorakW/k80/10980/109
Menovitý krútiaci moment elektromotoraNm300300
Systémový výkonkW/k160/218160/218
Systémový krútiaci momentNm450450
Menovitá kapacita akumulátorakWh15.615.6
Kombinovaná spotreba paliva, vážená (WLTP, predbežne)l/100 km1,1 - 0,81,1 - 0,8
Kombinované emisie CO2, vážené (WLTP, predbežne)g/km24 - 1826 - 19
Kombinovaná spotreba elektriny, vážená (WLTP, predbežne)kWh/100 km16,9 - 14,917,2 - 15,1
Elektrický dojazd (EAER) (WLTP, predbežne)km71 - 8268 - 80
Zrýchlenie z 0 na 100 km/hs7.67.7
Maximálna rýchlosťkm/h229226
CLA 180 kupéCLA 200 kupéCLA 220 4MATIC kupéCLA 250 4MATIC kupé
Zdvihový objemcm³1 3321 3321 9911 991
Menovitý výkonkW/k100/136120/163140/190165/224
priot./min5 5005 5005 5005 500
Príd. výkon s funkciou zvýšenia výkonukW/k10/1410/1410/1410/14
Menovitý krútiaci momentNm230270300350
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)l/100 km6,5 - 5,96,5 - 5,97,6 - 6,97,5 - 6,9
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)g/km147 - 133 147 - 133172 - 156 172 - 156
Zrýchlenie z 0 na 100 km/hs9.48.47.36.4
Maximálna rýchlosťkm/h216229237250
CLA 180 d kupéCLA 200 d kupéCLA 220 d kupé
Zdvihový objemcm³1 9501 9501 950
Menovitý výkonkW/k85/116110/150140/190
priot./min3 4003 4003 800
Príd. výkon s funkciou zvýšenia výkonukW/k10/1410/1410/14
Menovitý krútiaci momentNm280320400
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)l/100 km5,5 - 5,15,4 - 4,95,5 - 5,0
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)g/km145 - 133142 - 129143 - 130
Zrýchlenie z 0 na 100 km/hs108.57.3
Maximálna rýchlosťkm/h205226244
CLA 180 Shooting BrakeCLA 200 Shooting BrakeCLA 250 4MATIC Shooting Brake
Zdvihový objemcm³1 3321 3321 991
Menovitý výkonkW/k100/136120/163165/224
priot./min5 5005 5005 500
Príd. výkon s funkciou zvýšenia výkonukW/k10/1410/1410/14
Menovitý krútiaci momentNm230270350
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)l/100 km6,6 - 6,06,6 - 6,0 7,8 - 7,0
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)g/km151 - 136151 - 136176 - 160
Zrýchlenie z 0 na 100 km/hs9.68.66.5
Maximálna rýchlosťkm/h215226250
CLA 180 d Shooting BrakeCLA 200 d Shooting BrakeCLA 220 d Shooting Brake
Zdvihový objemcm³1 9501 9501 950
Menovitý výkonkW/k85/116110/150140/190
priot./min3 4003 4003 800
Príd. výkon s funkciou zvýšenia výkonukW/k10/1410/1410/14
Menovitý krútiaci momentNm280320400
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)l/100 km5,7 - 5,25,6 - 5,05,6 - 5,1
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)g/km149 - 135147 - 132 147 - 133
Zrýchlenie z 0 na 100 km/hs10.18.67.4
Maximálna rýchlosťkm/h203221237

[1] Na využívanie služieb Mercedes me connect si treba vytvoriť identifikátor Mercedes me, pričom musíte súhlasiť s podmienkami využívania služieb Mercedes me connect. Zobrazené služby a ich dostupnosť, ako aj funkcie sú závislé najmä od modelu vozidla, roku výroby, zvolenej mimoriadnej výbavy a krajiny.
[2] Napájacie napätie 400 V, prúd minimálne 300 A
[3] Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO2, spotrebe elektriny a dojazde sú predbežné a boli stanovené interne v súlade s certifikačnou metódou WLTP. Zatiaľ nie sú k dispozícii hodnoty úradne uznanej skúšobnej organizácie ani typové schválenie ES alebo potvrdenie o zhode s úradnými hodnotami. Medzi uvedenými údajmi a úradnými hodnotami sa môžu vyskytnúť odchýlky. 

Aktualizácia pre modely CLA a CLA Shooting Brake od značky Mercedes-AMG

  • Novonavrhnuté predné svetlomety a zadné svietidlá
  • Model CLA 35 4MATIC s obložením chladiča špecifickým pre AMG
  • Volant AMG Performance v rámci sériovej výbavy
  • Remeňom poháňaný štartovací generátor a 48-voltový elektrický systém pre model CLA 35 4MATIC+
  • Edícia AMG Street Style pre model CLA 45 S 4MATIC+

Modely CLA a CLA Shooting Brake od značky Mercedes-AMG sú vďaka mnohým aktualizáciám ešte žiadanejšie. Veľmi výrazný je aj nový dizajn exteriéru modelu CLA 35 4MATIC kupé (WLTP, predbežné hodnoty: kombinovaná vážená spotreba paliva 8,5 – 8,1 l/100 km, kombinované vážené emisie CO2 193 – 185 g/km) [4] a CLA 35 4MATIC Shooting Brake (WLTP, predbežné hodnoty: kombinovaná vážená spotreba paliva 8,7 – 8,3 l/100 km, kombinované vážené emisie CO2 197 – 189 g/km)4[4]: obidva základné modely majú teraz obloženie chladiča so zvislými lamelami, ktoré je špecifické pre značku AMG. Príslušnosť k značke posilňujú aj novo tvarovaný spojler predného nárazníka a okrúhla plaketa s erbom AMG. Prepracovaný vnútorný dizajn predných svetlometov s technológiou LED alebo MULTIBEAM LED, ako aj zadných svietidiel s LED charakterizuje aj obidva špičkové modely CLA 45 S 4MATIC+ kupé (WLTP, predbežné hodnoty: kombinovaná spotreba paliva 9,0 – 8,7 l/100 km, kombinované emisie CO2 205 – 196 g/km) a CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake (kombinovaná spotreba paliva 9,2 – 8,8 l/100 km, kombinované emisie CO2 209 – 201 g/km)4.

Nové disky z ľahkej zliatiny pre všetky modely
Pre modely s označením 35 sú k dispozícii tri druhy nových diskov z ľahkej zliatiny: sériovo sa dodávajú 18-palcové disky s 10-lúčovým dizajnom, v čiernej farbe s plochami osústruženými do leskla. Na želanie sa dodávajú dva druhy 19-palcových diskov s dizajnom piatich zdvojených lúčov, v matnej čiernej farbe s plochami osústruženými do leskla alebo v matnej čiernej farbe s ráfikom osústruženým do leskla. Pre dve špičkové verzie s označením 45 S sa sériovo dodávajú nové 19-palcové disky s dizajnom piatich zdvojených lúčov, v matnej čiernej farbe s plochami osústruženými do leskla. Na želanie sú k dispozícii aj nové 19-palcové disky s dizajnom piatich zdvojených lúčov, v matnej čiernej farbe s ráfikom osústruženým do leskla.

Svieže farby poťahov sedadiel
V interiéri nájdu záujemcovia nové poťahy sériovo dodávaných športových sedadiel alebo voliteľne dodávaných sedadiel AMG Performance. Kombináciu imitácie kože ARTICO a mikrovlákna MICROCUT si môžno objednať aj v hnedej farbe Bahia. Novou farbou pre imitáciu kože ARTICO je šalviová sivá /čierna. A prvýkrát sú k dispozícii kožené poťahy sedadiel vo farbe červená paprika/čierna. Ponuku ozdobných prvkov na želanie dopĺňa hnedé lipové drevo s otvorenými pórmi.

Modely Mercedes-AMG CLA sériovo ponúkajú nový volant AMG Performance s dizajnom zdvojených ramien a plynulo integrovanými dotykovými plochami. Tlačidlá AMG na volante zaujmú brilantnými displejmi a intuitívnou logikou ovládania. Pomocou nich možno dôležité jazdné funkcie a všetky jazdné programy ovládať bez toho, aby vodič musel pustiť volant.

Z najnovšej generácie systému MBUX profitujú aj nové modely Mercedes-AMG CLA: väčší výkon a dizajn obrazovky špecifický pre AMG zvýraznia zážitok zo značky.

Technicky zušľachtené modely s označením 35
Modely s označením 35 sú vybavené prídavným 48-voltovým elektrickým systémom a remeňom poháňaným štartovacím generátorom (RSG). Štartovací generátor druhej generácie funguje ako mierne hybridný pohon, ktorý popri dočasnom zvýšení výkonu o 10 kW (14 k) umožňuje aj kĺzanie vozidla a rekuperáciu energie, čiže funkcie určené na zvýšenie efektívnosti. 48-voltová technológia navyše zvyšuje aj komfort, lebo prechody funkcie Štart – stop a funkcie kĺzania sú takmer nepozorovateľné. Výkonný a agilný 2,0-litrový štvorvalcový turbomotor má výkon 225 kW (306 k), ktorý sa prostredníctvom prevodovky AMG SPEEDSHIFT DCT 8G a náhonu na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC variabilne rozdeľuje na všetky štyri kolesá. Modely s označením 35 umožňujú veľmi športovú jazdu (zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy), súčasne sú však komfortné aj na dlhých trasách. Nový predný chladič zlepšuje manažment teploty v hraničnej oblasti možností vozidla.

Edícia AMG Street Style pre modely s označením 45
Pre CLA 45 S 4MATIC+ kupé a Shooting Brake je na obmedzený čas k dispozícii mimoriadny model: edícia AMG Street Style +. Jeho lak MANUFAKTUR vo farbe horská sivá magno a bočné fólie s logom AMG a vzorom AMG v dizajne cieľovej vlajky zdôrazňujú športový prejav vozidla. To isté platí pre farebné akcenty žiarivej oranžovej farby. Vozidlo je vybavené 19-palcovými diskami AMG z ľahkej zliatiny s dizajnom piatich zdvojených lúčov, v matnej čiernej farbe s ráfikom osústruženým do leskla. Zákazníci si na želanie môžu objednať edíciu Street Style s 19-palcovými kovanými diskami AMG s dizajnom krížových lúčov, matným čiernym lakom a ráfikom osústruženým do leskla. Pôsobivý kontrast k obidvom druhom diskov vytvárajú červeno lakované strmene bŕzd. Medzi ďalšie prvky exteriéru patria aerodynamický balík AMG, balík AMG Night I a II, ako aj veko palivovej nádrže AMG.

Interiér vozidla edície AMG Street Style má tiež nezameniteľný dizajn: sedadlo AMG Performance z mikrovlákna MICROCUT v čiernej farbe zdobia prešívanie a zvýraznenia v žiarivej oranžovej farbe. Emblém s typom sa opakuje aj na oranžových štítkoch CLA 45 S v interiéri vozidla. Ďalšími výraznými prvkami interiéru sú volant AMG Performance vo vyhotovení z kože/z mikrovlákna MICROCUT, ako aj ozdobné prvky AMG z hliníka s rovnakým vzorom ako na vonkajších fóliách. Zmysel pre detaily je viditeľný aj na prístrojovej doske s kontrastným ozdobným prešívaním v oranžovej farbe, ako aj na nástupných lištách AMG s nápisom AMG, na čiernom výmennom kryte a na špecifickom červenom osvetlení edície. Kvalitný dizajn interiéru dopĺňajú podlahové rohože AMG s nápisom „Street Style Edition“ a ozdobným prešívaním v oranžovej farbe.

Modely kupé a Shooting Brake majú mohutný výkon 310 kW (421 k). Tieto športové kompaktné vozidlá zrýchlia z pokoja na 100 km/h za 4,1 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 270 km/h. Okrem samotných hodnôt výkonu si vás 2,0-litrový turbomotor AMG podmaní aj spontánnou odozvou na polohu plynového pedála. K dynamickému jazdnému zážitku podstatnou mierou prispieva aj plnovariabilný náhon na všetky kolesá so systémom OVLÁDANIE KRÚTIACEHO MOMENTU AMG. Diferenciál zadnej nápravy obsahuje dve elektronicky riadené lamelové spojky, pričom každá z nich je spojená s jedným hnacím hriadeľom zadnej nápravy. To znamená, že hnaciu silu možno variabilne rozdeľovať nielen medzi prednú a zadnú nápravu, ale aj medzi ľavé a pravé zadné koleso.

Prehľad údajov

Mercedes-AMGMercedes-AMG
CLA 35 4MATICCLA 45 S 4MATIC+
Motor2-litrový R4 s turbodúchadlom2-litrový R4 s dvojprúdovým turbodúchadlom uloženým vo valivých ložiskách
Zdvihový objem cm31 9911 991
Menovitý výkon kW/k225/306310/421
pri ot./min5 8006 750
Menovitý krútiaci moment Nm400500
pri ot./min3 000 - 4 0005 000 - 5 250
PohonVariabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATICPlnovariabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+ so systémom OVLÁDANIE KRÚTIACEHO MOMENTU AMG
PrevodovkaDvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8GDvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8G
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)[5]l/100 km8,5 - 8,19,0 - 8,7
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)[5]g/km193 - 185205 - 196
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h s4.94.1
Maximálna rýchlosť km/h250270
Mercedes-AMGMercedes-AMG
CLA 35 4MATICCLA 45 S 4MATIC+
Shooting BrakeShooting Brake
Motor2-litrový R4 s turbodúchadlom2-litrový R4 s dvojprúdovým turbodúchadlom uloženým vo valivých ložiskách
Zdvihový objem cm31 9911 991
Menovitý výkon kW/k225/306310/421
pri ot./min5 8006 750
Menovitý krútiaci moment Nm400500
pri ot./min3 000 - 4 0005 000 - 5 250
PohonVariabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATICPlnovariabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+ so systémom OVLÁDANIE KRÚTIACEHO MOMENTU AMG
PrevodovkaDvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8GDvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8G
Kombinovaná spotreba paliva (WLTP, predbežne)[5]l/100 km8,7 - 8,39,2 - 8,8
Kombinované emisie CO2 (WLTP, predbežne)[5]g/km197 - 189209 - 201
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h s4.94.1
Maximálna rýchlosť km/h250270

[4] Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 sú predbežné a boli stanovené interne v súlade s certifikačnou metódou WLTP. Zatiaľ nie sú k dispozícii hodnoty úradne uznanej skúšobnej organizácie ani typové schválenie ES alebo potvrdenie o zhode s úradnými hodnotami. Medzi uvedenými údajmi a úradnými hodnotami sa môžu vyskytnúť odchýlky.
[5] Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 sú predbežné a boli stanovené interne v súlade s certifikačnou metódou WLTP. Zatiaľ nie sú k dispozícii hodnoty úradne uznanej skúšobnej organizácie ani typové schválenie ES alebo potvrdenie o zhode s úradnými hodnotami. Medzi uvedenými údajmi a úradnými hodnotami sa môžu vyskytnúť odchýlky.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (4961x4961px, 4.02 MB)

Fotografia 2 (4961x4961px, 6.16 MB)

Fotografia 3 (4961x4961px, 3.99 MB)

Fotografia 4 (4961x4961px, 5.26 MB)

Fotografia 5 (4961x4961px, 5.08 MB)

Fotografia 6 (4961x4961px, 4.16 MB)

Fotografia 7 (4961x4961px, 16.11 MB)

Fotografia 8 (4961x4961px, 7.86 MB)

Fotografia 9 (4961x4961px, 4.86 MB)

Fotografia 10 (4961x4961px, 6.81 MB)

Fotografia 11 (4961x4961px, 3.71 MB)

Fotografia 12 (4961x4961px, 4.21 MB)

Fotografia 13 (4961x4961px, 5.11 MB)

Fotografia 14 (4961x4961px, 6.96 MB)

Fotografia 15 (4961x4961px, 4 MB)

Fotografia 16 (4961x4961px, 3.99 MB)

Fotografia 17 (4961x4961px, 5.44 MB)

Fotografia 18 (4961x4961px, 7.71 MB)

Fotografia 19 (4961x4961px, 7.75 MB)

Fotografia 20 (4302x4961px, 4.9 MB)

Fotografia 21 (4302x4961px, 5.26 MB)

Fotografia 22 (4961x4775px, 8.12 MB)

Fotografia 23 (3968x4961px, 5.7 MB)

Fotografia 24 (4961x4775px, 7.49 MB)

Fotografia 25 (4961x4961px, 13.26 MB)

Fotografia 26 (4961x4293px, 6.24 MB)

Fotografia 27 (4961x4773px, 7.34 MB)

Fotografia 28 (4961x4773px, 7.22 MB)

Fotografia 29 (4961x4775px, 6.67 MB)

Fotografia 30 (4961x4146px, 12.44 MB)