Mediálne centrum

Elektrizujúci míľnik: viac ako 200 vozidiel FUSO eCanter v každodennej prevádzke zákazníkov na celom svete

Vydané 24. 2. 2021

Stuttgart/Tokio – Tri roky od spustenia malosériovej výroby prekročilo množstvo vyexpedovaných plnoelektrických ľahkých nákladných motorových vozidiel FUSO eCanter divízie Daimler Trucks hranicu 200 vozidiel. Zákazníci v jedenástich krajinách a mestách, ako New York, Tokio, Berlín, Londýn, Amsterdam, Paríž, Dublin, Oslo, Kodaň, Helsinki alebo Lisabon sa v súvislosti s distribučnou dopravou v centrách miest spoliehajú na spoľahlivé elektrické nákladné motorové vozidlo. Ďalšie expedície budú pribúdať následne.

Od uvedenia vozidla eCanter na trh v roku 2017 je značka FUSO priekopníkom v oblasti elektrických nákladných motorových vozidiel a dôsledne pracuje na presadení trvalo udržateľných a CO2-neutrálnych riešeniach prepravy. K februáru 2021 je viac ako 40 vozidiel FUSO eCanter v každodennej prevádzke zákazníkov v Spojených štátoch, viac ako 60 v Japonsku a viac než 100 v Európe. Celkový počet plnoelektricky prejdených kilometrov globálneho autoparku vozidiel eCanter už presahuje 3 milióny kilometrov – čo zodpovedá zdolaniu obvodu zemegule približne 75-krát.

Dojazd 7,49-tonového vozidla je viac ako 100 kilometrov a je mimoriadne vhodné na lokálne bezemisné jazdenie a tichú distribúciu v centrách miest. Vozidlo FUSO eCanter okrem toho zaujme napríklad vynikajúcou nosnosťou podvozka na úrovni 4,15 tony, čo je pre mestskú distribučnú prepravu viac ako dostatočné. Medzi typické prípady použitia vozidla patrí dodávanie kusového tovaru na krátke vzdialenosti, objednávok E-Commerce, pošty alebo aj prepravu nápojov a priemyselného plynu. Medzi európskych zákazníkov patria známe logistické podniky, ako PostNL, Dachser, Deutsche Post DHL, skupina Rhenus alebo DB Schenker.

Ako priekopník medzi elektrickými nákladnými motorovými vozidlami prichádza vozidlo FUSO s víziou urýchliť v oblasti úžitkových vozidiel elektrifikáciu a prepravu, ktorá je lokálne bez emisií. V súlade so stratégiou trvalo udržateľného rozvoja Daimler Trucks vedie vozidlo značky FUSO priemysel úžitkových vozidiel do budúcnosti a snaží sa, aby boli do roku 2039 všetky nové vozidlá v triáde (Európa, Severná Amerika a Japonsko) od nádrže po kolesá ("Tank-to-wheel") CO2 neutrálne. Model eCanter hrá dôležitú rolu pri dosahovaní klimaticky neutrálnej prepravy, o ktorú sa snažia rôzne vlády v európskych krajinách, dokonca aj v zámorí.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (4346x2900px, 4.64 MB)

Fotografia 2 (2792x1858px, 2.58 MB)

Fotografia 3 (2000x1126px, 2.91 MB)